Extra 2.22.2 - en to ms translation catalogue (1063 entries)

en:  You can find all the info on how to obtain all the required credentials here: %s
ms: Anda boleh mendapatkan semua maklumat tentang cara mendapatkan semua kelayakan yang diperlukan di sini: %s

en: %d Items
ms: %d Item

en: %d Items in Cart
ms: %d Item dalam Troli

en: %d%%
ms: %d %%

en: %s Theme Options
ms: %s Pilihan Tema

en: %s ago
ms: %s lalu

en: &hellip;
ms: …

en: &laquo; Previous
ms: « Sebelumnya

en: + Add One More Tab
ms: + Tambah Satu Tab Lagi

en: 0 Comments
ms: 0 Komen

en: 1 Column
ms: 1 Lajur

en: 1 Comment
ms: 1 komen

en: 1/2 + 1/4 + 1/4 Columns
ms: 1/2 + 1/4 + 1/4 Lajur

en: 1/3 + 2/3 Columns
ms: 1/3 + 2/3 Lajur

en: 1/4 + 1/2 + 1/4 Columns
ms: 1/4 + 1/2 + 1/4 Lajur

en: 1/4 + 1/4 + 1/2 Columns
ms: 1/4 + 1/4 + 1/2 Lajur

en: 1/4 + 3/4 Columns
ms: 1/4 + 3/4 Lajur

en: 2 Columns
ms: 2 Lajur

en: 2/3 + 1/3 Columns
ms: 2/3 + 1/3 Lajur

en: 3 Columns
ms: 3 Lajur

en: 3/4 + 1/4 Columns
ms: 3/4 + 1/4 Lajur

en: 4 Columns
ms: 4 Lajur

en: 404 Not Found
ms: 404 Tidak Ditemui

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
ms: <div class="updated"><p>Ini ialah pemasangan baharu tema %1$s. Jangan lupa pergi ke <a href="%2$s">ePanel</a> untuk menyediakannya. Mesej ini akan hilang setelah anda mengklik butang Simpan dalam <a href="%2$s">halaman pilihan tema</a>.</p></div>

en: <span class="button" title="%title"></span>
ms: <span class="button" title="%tajuk"></span>

en: <span class="button">Next Entries</span>
ms: <span class="button">Entri Seterusnya</span>

en: <span class="button">Next</span><span class="title">%title</span>
ms: <span class="title">%title</span><span class="button">Seterusnya</span>

en: <span class="button">Older Entries</span>
ms: <span class="button">Entri Lama</span>

en: <span class="button">Previous</span><span class="title">%title</span>
ms: <span class="title">%title</span><span class="button">Sebelumnya</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
ms: <span class="meta-nav">←</span> Komen Lama

en: A static page
ms: Halaman statik

en: API Key
ms: Kunci API

en: About The Author
ms: Mengenai Pengarang

en: Above Post
ms: Di Atas Catatan

en: Accent color
ms: Warna aksen

en: Access Token
ms: Token akses

en: Access Token Secret
ms: Rahsia Token Akses

en: Access Token Secret:
ms: Rahsia Token Akses:

en: Access token:
ms: Token akses:

en: Accordion
ms: Akordion

en: Active Tab Background Color
ms: Warna Latar Belakang Tab Aktif

en: Active Tab Text Color
ms: Warna Teks Tab Aktif

en: Ad
ms: Iklan

en: Ad #
ms: Iklan #

en: Ad #%d
ms: Iklan #%d

en: Ad HTML
ms: HTML iklan

en: Ad HTML:
ms: HTML iklan:

en: Ad Image
ms: Imej Iklan

en: Ad Link
ms: Pautan Iklan

en: Add API Key
ms: Tambah Kunci API

en: Add Ad
ms: Tambah Iklan

en: Add Another Video URL
ms: Tambah URL Video Lain

en: Add Audio File
ms: Tambah Fail Audio

en: Add Author Bio
ms: Tambah Bio Pengarang

en: Add Breakdown
ms: Tambah Pecahan

en: Add ET Box
ms: Tambah Kotak ET

en: Add ET Button
ms: Tambah Butang ET

en: Add ET Learn more block
ms: Tambah ET Ketahui lebih lanjut blok

en: Add ET Tabs
ms: Tambah Tab ET

en: Add Gallery Images
ms: Tambah Imej Galeri

en: Add Images
ms: Tambah Imej

en: Add New Ad
ms: Tambah Iklan Baharu

en: Add New Category Layout
ms: Tambah Reka Letak Kategori Baharu

en: Add New Project
ms: Tambah Projek Baharu

en: Add New Project Skill
ms: Tambah Kemahiran Projek Baharu

en: Add New Tab
ms: Tambah Tab Baharu

en: Add a Tooltip Text
ms: Tambah Teks Petua Alat

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
ms: Tambahkan kod pada < body > (baik untuk kod penjejakan seperti analitis google)

en: Add code to the < head > of your blog
ms: Tambahkan kod pada < head > blog anda

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
ms: Tambahkan kod ke bahagian bawah siaran anda, sebelum ulasan

en: Add code to the top of your posts
ms: Tambahkan kod pada bahagian atas siaran anda

en: Add or Remove Skills
ms: Tambah atau Alih Keluar Kemahiran

en: Additional Info
ms: Maklumat tambahan

en: Address
ms: Alamat

en: Admin Label
ms: Label Pentadbir

en: Ads
ms: Iklan

en: Adsense's responsive ad units require the ads' container to have a fixed width. Enabling this option applies a fixed width to this ad's container.
ms: Unit iklan responsif Adsense memerlukan bekas iklan mempunyai lebar tetap. Mendayakan pilihan ini menggunakan lebar tetap pada bekas iklan ini.

en: Advertisement
ms: Iklan

en: All
ms: Semua

en: All Category Layouts
ms: Semua Reka Letak Kategori

en: All Project Skills
ms: Semua Kemahiran Projek

en: All Projects
ms: Semua Projek

en: Alternative text for image
ms: Teks alternatif untuk imej

en: Amount of archive months to display.
ms: Jumlah bulan arkib untuk dipaparkan.

en: Amount of recent posts to display.
ms: Jumlah siaran terbaharu untuk dipaparkan.

en: An <a href="%s">Extra Theme Layout</a> (select below)
ms: <a href="%s">Reka Letak Tema Extra</a> (pilih di bawah)

en: An Extra Category Layout
ms: Susun Atur Kategori Extra

en: Animation
ms: Animasi

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
ms: Sebarang kod yang anda letakkan di sini akan muncul dalam bahagian badan semua halaman blog anda. Ini berguna jika anda perlu memasukkan piksel penjejakan untuk pembilang keadaan seperti Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
ms: Sebarang kod yang anda letakkan di sini akan muncul di bahagian kepala setiap halaman blog anda. Ini berguna apabila anda perlu menambah JavaScript atau CSS pada semua halaman.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
ms: Sebarang kod yang anda letakkan di sini akan diletakkan di bahagian atas semua siaran tunggal. Ini berguna jika anda ingin menyepadukan perkara seperti pautan penanda halaman sosial.

en: App ID
ms: ID apl

en: App Secret
ms: Rahsia Apl

en: Archive Heading Text Color
ms: Warna Teks Tajuk Arkib

en: Archives
ms: Arkib

en: Ascending
ms: Menaik

en: Aside
ms: Ketepikan

en: Attributes
ms: Atribut

en: Audio File Subtitle
ms: Sarikata Fail Audio

en: Audio File Title
ms: Tajuk Fail Audio

en: Audio File URL
ms: URL Fail Audio

en: Audio Format Options
ms: Pilihan Format Audio

en: Author
ms: Pengarang

en: Author Image URL
ms: URL Imej Pengarang

en: Authorize
ms: membenarkan

en: Authors Page Template Options
ms: Pilihan Templat Halaman Pengarang

en: Authors to display
ms: Pengarang untuk dipaparkan

en: Auto Speed
ms: Kelajuan Auto

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
ms: Kelajuan peluncur automatik (berfungsi hanya jika Auto ditetapkan kepada ya)

en: Autoplay
ms: Automain

en: Autoplay Speed
ms: Kelajuan Automain

en: Back To Top
ms: Kembali ke atas

en: Back To Top Button
ms: Butang Kembali Ke Atas

en: Background Color
ms: Warna latar belakang

en: Background Settings
ms: Tetapan Latar Belakang

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Bar Border Radius
ms: Jejari Sempadan Bar

en: Bar Counter
ms: Kaunter Bar

en: Bar Padding
ms: Padding Bar

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page.
ms: Sebelum anda boleh menerima kemas kini produk, anda mesti mengesahkan langganan Elegant Themes anda dahulu. Untuk melakukan ini, anda perlu memasukkan Nama Pengguna Elegant Themes anda dan Elegant Themes API Key anda. Untuk mencari Kunci API anda, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">log masuk</a> ke akaun Elegant Themes anda dan navigasi ke halaman <strong>Akaun > Kunci API</strong>.

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. Your username is the same username you use when logging in to <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>
ms: Sebelum anda boleh menerima kemas kini produk, anda mesti mengesahkan langganan Elegant Themes anda dahulu. Untuk melakukan ini, anda perlu memasukkan Nama Pengguna Elegant Themes anda dan Elegant Themes API Key anda. Nama pengguna anda ialah nama pengguna yang sama yang anda gunakan semasa log masuk ke <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>

en: Below Header
ms: Di bawah Pengepala

en: Below Post
ms: Bawah Post

en: Blog Feed Page Template Options
ms: Pilihan Templat Halaman Suapan Blog

en: Blog Feed Standard
ms: Standard Suapan Blog

en: Blog Feed Title
ms: Tajuk Suapan Blog

en: Body
ms: Badan

en: Body Font
ms: Fon Badan

en: Body Line Height
ms: Ketinggian Garis Badan

en: Body Link Color
ms: Warna Pautan Badan

en: Body Text Color
ms: Warna Teks Badan

en: Body Text Size
ms: Saiz Teks Badan

en: Body/Link Font Style
ms: Gaya Fon Badan/Pautan

en: Body/Link Line Height
ms: Badan/Ketinggian Talian Pautan

en: Body/Link Text Size
ms: Saiz Teks Badan/Pautan

en: Bold
ms: berani

en: Border
ms: Sempadan

en: Border Color
ms: Warna Sempadan

en: Border Radius
ms: Jejari Sempadan

en: Border Width
ms: Lebar Sempadan

en: Bottom
ms: Bawah

en: Bottom Bar
ms: Bar Bawah

en: Bottom to Top
ms: Bawah ke Atas

en: Boxed Layout - Background color
ms: Reka Letak Berkotak - Warna latar belakang

en: Breakdown #
ms: Rosak #

en: Breakdown #%d
ms: Pecahan #%d

en: Button Font Style
ms: Gaya Font Butang

en: Button Hover Styles
ms: Gaya Tuding Butang

en: Button Styles
ms: Gaya Butang

en: Buttons
ms: Butang

en: Buttons Font
ms: Fon Butang

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
ms: Secara lalai ulasan tidak diletakkan pada halaman, walau bagaimanapun, jika anda ingin membenarkan orang mengulas pada halaman anda hanya dayakan pilihan ini.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
ms: Secara lalai, halaman diisih mengikut nama. Walau bagaimanapun, jika anda lebih suka memasukkannya mengikut ID, anda boleh melaraskan tetapan ini.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
ms: Secara lalai bar navigasi kekal di atas skrin pada setiap masa. Kami mencadangkan untuk melumpuhkan pilihan ini, jika anda perlu menggunakan logo yang lebih tinggi daripada logo lalai.

en: By default the theme creates a Home link in the default created menu, that when clicked leads back to your blog's homepage. If however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
ms: Secara lalai, tema mencipta pautan Laman Utama dalam menu lalai yang dibuat, yang apabila diklik membawa kembali ke halaman utama blog anda. Walau bagaimanapun, jika anda menggunakan halaman utama statik dan telah membuat halaman yang dipanggil Laman Utama untuk digunakan, ini akan menghasilkan pautan pendua. Dalam kes ini, anda harus melumpuhkan ciri ini untuk mengalih keluar pautan.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
ms: Secara lalai, tema mencipta tajuk catatan berdasarkan tajuk siaran anda dan nama blog anda. Jika anda ingin menjadikan tajuk meta anda berbeza daripada tajuk siaran sebenar anda, anda boleh menentukan tajuk tersuai untuk setiap siaran menggunakan medan tersuai. Pilihan ini mesti didayakan untuk tajuk tersuai berfungsi dan anda mesti memilih nama medan tersuai untuk tajuk anda di bawah.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
ms: Secara lalai, tema tidak menambah kata kunci pada pengepala anda. Kebanyakan enjin carian tidak menggunakan kata kunci untuk meletakkan kedudukan tapak anda lagi, tetapi sesetengah orang mentakrifkannya untuk berjaga-jaga. Jika anda ingin menambah kata kunci meta pada pengepala anda kemudian dayakan pilihan ini dan isikan medan kata kunci tersuai di bawah.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
ms: Secara lalai, tema menggunakan gabungan nama blog anda dan penerangan blog anda, seperti yang ditakrifkan semasa anda mencipta blog anda, untuk mencipta tajuk halaman utama anda. Walau bagaimanapun, jika anda ingin mencipta tajuk tersuai, cukup dayakan pilihan ini dan isikan medan tajuk tersuai di bawah.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
ms: Secara lalai, tema menggunakan penerangan blog anda, seperti yang ditakrifkan semasa anda mencipta blog anda, untuk mengisi medan perihalan meta. Jika anda ingin menggunakan perihalan yang berbeza kemudian dayakan pilihan ini dan isikan medan perihalan tersuai di bawah.

en: CSS Class
ms: Kelas CSS

en: CSS ID
ms: ID CSS

en: Call To Action
ms: Seruan Bertindak

en: Callback function: "%s" doesnt exist
ms: Fungsi panggil balik: " %s " tidak wujud

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URL's all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
ms: Kanonialisasi membantu menghalang pengindeksan kandungan pendua oleh enjin carian, dan sebagai hasilnya, boleh membantu mengelakkan penalti pendua kandungan dan penurunan peringkat halaman. Sesetengah halaman mungkin mempunyai URL yang berbeza yang semuanya menuju ke tempat yang sama. Contohnya domain.com, domain.com/index.html dan www.domain.com semuanya URL berbeza yang menuju ke halaman utama anda. Dari perspektif enjin carian, URL pendua ini, yang juga sering berlaku disebabkan pautan kekal tersuai, mungkin dipijak secara individu dan bukannya sebagai satu destinasi. Mentakrifkan URL berkanun memberitahu enjin carian URL yang anda ingin gunakan secara rasmi. Tema ini mendasarkan URL kanoniknya daripada pautan kekal anda dan nama domain yang ditakrifkan dalam tab tetapan wp-admin.

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
ms: Kanonialisasi membantu menghalang pengindeksan kandungan pendua oleh enjin carian, dan sebagai hasilnya, boleh membantu mengelakkan penalti pendua kandungan dan penurunan peringkat halaman. Sesetengah halaman mungkin mempunyai URL berbeza yang semuanya menuju ke tempat yang sama. Contohnya domain.com, domain.com/index.html dan www.domain.com adalah semua URL berbeza yang menuju ke halaman utama anda. Dari perspektif enjin carian, URL pendua ini, yang juga sering berlaku disebabkan pautan kekal tersuai, mungkin dipijak secara individu dan bukannya sebagai satu destinasi. Mentakrifkan URL berkanun memberitahu enjin carian URL yang anda ingin gunakan secara rasmi. Tema ini mendasarkan URL kanoniknya daripada pautan kekal anda dan nama domain yang ditakrifkan dalam tab tetapan wp-admin.

en: Captcha Font Size
ms: Saiz Fon Captcha

en: Captcha Font Style
ms: Gaya Fon Captcha

en: Caption
ms: Kapsyen

en: Caption Background Color
ms: Warna Latar Belakang Kapsyen

en: Caption Font Size
ms: Saiz Fon Kapsyen

en: Caption Font Style
ms: Gaya Fon Kapsyen

en: Caption goes here
ms: Kapsyen pergi ke sini

en: Caption title goes here
ms: Tajuk kapsyen pergi di sini

en: Categories
ms: Kategori

en: Categories:
ms: Kategori:

en: Category
ms: kategori

en: Category Builder
ms: Pembina Kategori

en: Centered
ms: Berpusat

en: Change Your API Key
ms: Tukar Kunci API Anda

en: Channel Name
ms: Nama Saluran

en: Chat
ms: Sembang

en: Check and sort the sitemap sections you would like to be displayed.
ms: Semak dan susun bahagian peta laman yang anda ingin dipaparkan.

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
ms: Tandai kotak ini jika anda ingin memaparkan perihalan meta pada halaman kategori/arkib. Penerangan adalah berdasarkan huraian kategori yang anda pilih semasa membuat/mengedit kategori anda dalam wp-admin.

en: Choose Categories.
ms: Pilih Kategori.

en: Choose From the Most Used Skills
ms: Pilih Daripada Kemahiran Yang Paling Digunakan

en: Choose Sidebar/Widget Area
ms: Pilih Sidebar/Widget Area

en: Choose a category.
ms: Pilih Kategori.

en: Choose a heading style.
ms: Pilih gaya tajuk.

en: Choose a sort method.
ms: Pilih kaedah isihan.

en: Choose a sort order.
ms: Pilih susunan isihan.

en: Choose an Image
ms: Pilih Imej

en: Choose button color
ms: Pilih warna butang

en: Choose button type
ms: Pilih jenis butang

en: Choose categories.
ms: Pilih kategori.

en: Choose title autogeneration method
ms: Pilih kaedah autogenerasi tajuk

en: Choose whether standard or masonry display style for archive pages for tags, author posts, search results.
ms: Pilih sama ada gaya paparan standard atau batu untuk halaman arkib untuk teg, siaran pengarang, hasil carian.

en: Choose which items to display in the postinfo section
ms: Pilih item yang hendak dipaparkan dalam bahagian postinfo

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
ms: Pilih ya jika anda mahu untuk animasi gelangsar automatik

en: Circle Counter
ms: Pembilang Bulatan

en: Click here to learn more
ms: Klik di sini untuk mengetahui lebih lanjut

en: Closed Title Font Style
ms: Gaya Fon Tajuk Tertutup

en: Code Integration
ms: Penyepaduan Kod

en: Color
ms: Warna

en: Column Layout
ms: Reka Letak Lajur

en: Comments
ms: Komen

en: Consumer Key
ms: Kunci Pengguna

en: Consumer Key:
ms: Kunci Pengguna:

en: Consumer Secret
ms: Rahsia Pengguna

en: Consumer Secret:
ms: Rahsia Pengguna:

en: Contact Form
ms: Borang hubungan

en: Contact Form Map
ms: Peta Borang Hubungan

en: Contact Form Title
ms: Tajuk Borang Hubungan

en: Contact Page Template Options
ms: Pilihan Templat Halaman Kenalan

en: Content
ms: Kandungan

en: Content Font Size
ms: Saiz Font Kandungan

en: Content Font Style
ms: Gaya Font Kandungan

en: Content goes here
ms: Kandungan pergi ke sini

en: Content text or html
ms: Teks kandungan atau html

en: Countdown
ms: undur

en: Current Category / Tag / Taxonomy
ms: Kategori Semasa / Tag / Taksonomi

en: Current Color
ms: Warna Semasa

en: Currently viewing archives from %1$s
ms: Sedang melihat arkib daripada %1$s

en: Custom CSS
ms: CSS tersuai

en: Custom Title
ms: Tajuk Tersuai

en: Custom field Name to be used for description
ms: Nama medan tersuai untuk digunakan untuk penerangan

en: Custom field Name to be used for keywords
ms: Nama medan tersuai untuk digunakan untuk kata kunci

en: Custom field Name to be used for title
ms: Nama medan tersuai untuk digunakan untuk tajuk

en: Dashed
ms: putus-putus

en: Date
ms: Tarikh

en: Date Format
ms: Format tarikh

en: Date format
ms: Format tarikh

en: Default
ms: Lalai

en: Default (%s)
ms: Lalai (%s)

en: Default Category
ms: Kategori Lalai

en: Default Post Format
ms: Format Catatan Lalai

en: Define a character to separate BlogName and Post title
ms: Tentukan watak untuk memisahkan tajuk BlogName dan Post

en: Delicious
ms: Sedap

en: Descending
ms: Menurun

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
ms: Direka oleh %1$s | Dikuasakan oleh %2$s

en: Details Font Style
ms: Butiran Gaya Fon

en: Disable this option to remove Google Maps API script from your page. Note: Modules which relies to Google Maps API script such as Maps and Fullwidth Maps are still loaded, but will not work unless you manually add Google Maps API script.
ms: Lumpuhkan pilihan ini untuk mengalih keluar skrip Google Maps API daripada halaman anda. Nota: Modul yang bergantung kepada skrip Google Maps API seperti Peta dan Peta Lebar Penuh masih dimuatkan, tetapi tidak akan berfungsi melainkan anda menambah skrip Google Maps API secara manual.

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
ms: Lumpuhkan pilihan ini untuk mengalih keluar Google Fonts daripada Divi Builder Pages anda.

en: Disable top tier dropdown menu links
ms: Lumpuhkan pautan menu lungsur peringkat atas

en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ms: Melumpuhkan pilihan ini akan mengalih keluar kod badan di bawah daripada blog anda. Ini membolehkan anda mengalih keluar kod sambil menyimpannya untuk kegunaan kemudian.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ms: Melumpuhkan pilihan ini akan mengalih keluar kod pengepala di bawah daripada blog anda. Ini membolehkan anda mengalih keluar kod sambil menyimpannya untuk kegunaan kemudian.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ms: Melumpuhkan pilihan ini akan mengalih keluar satu kod bawah dari blog anda. Ini membolehkan anda mengalih keluar kod sambil menyimpannya untuk kegunaan kemudian.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ms: Melumpuhkan pilihan ini akan mengalih keluar satu kod teratas di bawah daripada blog anda. Ini membolehkan anda mengalih keluar kod sambil menyimpannya untuk kegunaan kemudian.

en: Display # of Tweets:
ms: Paparan # Tweet:

en: Display Featured Posts Only
ms: Paparkan Catatan Yang Ditampilkan Sahaja

en: Display Home link
ms: Paparkan pautan Laman Utama

en: Display Style
ms: Gaya Paparan

en: Display a list of authors.
ms: Paparkan senarai pengarang.

en: Display a login form.
ms: Paparkan borang log masuk.

en: Display ads.
ms: Iklan paparan.

en: Display comment date?
ms: Paparkan tarikh ulasan?

en: Display method
ms: Kaedah paparan

en: Display post categories?
ms: Paparkan kategori siaran?

en: Display post count
ms: Paparkan kiraan siaran

en: Display post date?
ms: Paparkan tarikh siaran?

en: Display post thumbnail?
ms: Paparkan lakaran kenit catatan?

en: Display the post's exceprt or full content. If full content, then it will truncate to the more tag if used.
ms: Paparkan petikan siaran atau kandungan penuh. Jika kandungan penuh, maka ia akan dipotong kepada lebih banyak teg jika digunakan.

en: Display your follower counts from top social networks
ms: Paparkan kiraan pengikut anda dari rangkaian sosial teratas

en: Display your recent tweets.
ms: Paparkan tweet terbaru anda.

en: Divi Library
ms: Perpustakaan Divi

en: Divider
ms: Pembahagi

en: Divider Height
ms: Ketinggian Pembahagi

en: Divider Position
ms: Kedudukan Pembahagi

en: Divider Style
ms: Gaya Pembahagi

en: Divider Weight
ms: Berat Pembahagi

en: Do not display posts that have been displayed on previous modules.
ms: Jangan paparkan catatan yang telah dipaparkan pada modul sebelumnya.

en: Don't Show Author
ms: Jangan Tunjukkan Pengarang

en: Don't Show Categories
ms: Jangan Tunjukkan Kategori

en: Don't Show Comment Count
ms: Jangan Tunjukkan Kiraan Komen

en: Don't Show Date
ms: Jangan Tunjukkan Tarikh

en: Don't Show Featured Image
ms: Jangan Tunjukkan Imej Yang Ditampilkan

en: Don't Show Ratings
ms: Jangan Tunjukkan Penilaian

en: Dotted
ms: Bertitik

en: Double
ms: berganda

en: Drag the marker and the address will be updated automatically. Change the zoom and the zoom level will be saved as well.
ms: Seret penanda dan alamat akan dikemas kini secara automatik. Tukar zum dan tahap zum akan disimpan juga.

en: Dribbble
ms: Mengelecek

en: Dribbble Profile Url
ms: URL Profil Dribbble

en: Dropdown Menu Animation
ms: Animasi Menu Jatuh Bawah

en: Dropdown Menu Background Color
ms: Warna Latar Belakang Menu Jatuh Bawah

en: Dropdown Menu Hover/Active Link Color
ms: Menu Tuding Tuding/Warna Pautan Aktif

en: Dropdown Menu Line Color
ms: Warna Baris Menu Jatuh Bawah

en: Dropdown Menu Text Color
ms: Warna Teks Menu Jatuh Bawah

en: Edit Category Layout
ms: Edit Reka Letak Kategori

en: Edit Default Layout
ms: Edit Reka Letak Lalai

en: Edit Home Layout
ms: Edit Reka Letak Rumah

en: Edit Layout
ms: Edit Reka Letak

en: Edit Project
ms: Edit Projek

en: Edit Skill
ms: Sunting Kemahiran

en: Effect
ms: Kesan

en: Elements
ms: elemen

en: Email
ms: E-mel

en: Email field cannot be empty.
ms: Medan e-mel tidak boleh kosong.

en: Enable Above Footer - Ad
ms: Dayakan Pengaki Atas - Iklan

en: Enable Autoplay
ms: Dayakan Automain

en: Enable Below Header - Ad
ms: Dayakan Di Bawah Pengepala - Iklan

en: Enable Boxed Layout
ms: Dayakan Reka Letak Berkotak

en: Enable Header Ad
ms: Dayakan Iklan Pengepala

en: Enable Responsive Adsense Ad
ms: Dayakan Iklan Adsense Responsif

en: Enable Single Post - Above Post - Ad
ms: Dayakan Siaran Tunggal - Siaran Di Atas - Iklan

en: Enable Single Post - Below Post - Ad
ms: Dayakan Siaran Tunggal - Siaran Di Bawah - Iklan

en: Enable body code
ms: Dayakan kod badan

en: Enable canonical URL's
ms: Dayakan URL kanonik

en: Enable custom description
ms: Dayakan perihalan tersuai

en: Enable custom keywords
ms: Dayakan kata kunci tersuai

en: Enable custom title
ms: Dayakan tajuk tersuai

en: Enable custom titles
ms: Dayakan tajuk tersuai

en: Enable header code
ms: Dayakan kod pengepala

en: Enable meta description
ms: Dayakan perihalan meta

en: Enable meta descriptions
ms: Dayakan perihalan meta

en: Enable meta keywords
ms: Dayakan kata kunci meta

en: Enable single bottom code
ms: Dayakan satu kod bawah

en: Enable single top code
ms: Dayakan kod teratas tunggal

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
ms: Dayakan pilihan ini untuk memaparkan Butang Kembali Ke Atas semasa menatal

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
ms: Dayakan pilihan ini untuk mendapatkan kesan tatal lancar dengan roda tetikus

en: Enable this option to make shortcodes respond to various screen sizes
ms: Dayakan pilihan ini untuk membuat kod pendek bertindak balas kepada pelbagai saiz skrin

en: Enabled
ms: Didayakan

en: Enabled?
ms: Didayakan?

en: Enabling this option will display an ad above the footer. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ms: Mendayakan pilihan ini akan memaparkan iklan di atas pengaki. Jika didayakan, anda mesti mengisi imej sepanduk dan URL destinasi di bawah.

en: Enabling this option will display an ad below the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ms: Mendayakan pilihan ini akan memaparkan iklan di bawah pengepala. Jika didayakan, anda mesti mengisi imej sepanduk dan URL destinasi di bawah.

en: Enabling this option will display an ad in the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ms: Mendayakan pilihan ini akan memaparkan iklan dalam pengepala. Jika didayakan, anda mesti mengisi imej sepanduk dan URL destinasi di bawah.

en: Enabling this option will display an ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ms: Mendayakan pilihan ini akan memaparkan iklan di bahagian bawah halaman siaran anda di bawah kandungan siaran tunggal. Jika didayakan, anda mesti mengisi imej sepanduk dan URL destinasi di bawah.

en: Enabling this option will display an ad on the top of your post pages above the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ms: Mendayakan pilihan ini akan memaparkan iklan di bahagian atas halaman siaran anda di atas kandungan siaran tunggal. Jika didayakan, anda mesti mengisi imej sepanduk dan URL destinasi di bawah.

en: Enqueue Google Maps Script
ms: Enqueue Skrip Google Maps

en: Enter an optional CSS ID to be used for this module. An ID can be used to create custom CSS styling, or to create links to particular sections of your page.
ms: Masukkan ID CSS pilihan untuk digunakan untuk modul ini. ID boleh digunakan untuk membuat penggayaan CSS tersuai atau untuk membuat pautan ke bahagian tertentu halaman anda.

en: Enter optional CSS classes to be used for this module. A CSS class can be used to create custom CSS styling. You can add multiple classes, separated with a space.
ms: Masukkan kelas CSS pilihan untuk digunakan untuk modul ini. Kelas CSS boleh digunakan untuk membuat penggayaan CSS tersuai. Anda boleh menambah berbilang kelas, dipisahkan dengan ruang.

en: Enter the App ID
ms: Masukkan ID Apl

en: Enter the App Secret
ms: Masukkan Rahsia Apl

en: Enter the URL of your Dribbble Profile.
ms: Masukkan URL Profil Dribbble anda.

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
ms: Masukkan URL Profil Facebook anda.

en: Enter the URL of your Google+ Profile.
ms: Masukkan URL Profil Google + anda.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
ms: Masukkan URL Profil Instagram anda.

en: Enter the URL of your Pinterest Profile.
ms: Masukkan URL Profil Pinterest anda.

en: Enter the URL of your RSS feed.
ms: Masukkan URL suapan RSS anda.

en: Enter the URL of your Stumbleupon Profile.
ms: Masukkan URL Profil Stumbleupon anda.

en: Enter the URL of your Tumblr Profile.
ms: Masukkan URL Profil Tumblr anda.

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
ms: Masukkan URL Profil Twitter anda.

en: Enter the URL of your Youtube Profile.
ms: Masukkan URL Profil Youtube anda.

en: Every 1 Day
ms: Setiap 1 Hari

en: Every 12 Hours
ms: Setiap 12 Jam

en: Every 3 Days
ms: Setiap 3 Hari

en: Every 3 Hours
ms: Setiap 3 Jam

en: Every 7 Days
ms: Setiap 7 Hari

en: Every Hour
ms: Setiap jam

en: Exclude
ms: Kecualikan

en: Exclude categories from the navigation bar
ms: Kecualikan kategori daripada bar navigasi

en: Exclude pages from the navigation bar
ms: Kecualikan halaman daripada bar navigasi

en: Extra Category Layout
ms: Susun Atur Kategori Extra

en: Extra Customizer Settings
ms: Tetapan Penyesuai Extra

en: Extra Mega Menu
ms: Menu Mega Extra

en: Extra Settings
ms: Tetapan Extra

en: Extra uses uncombined and unminified CSS files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified CSS files by filtering "et_load_unminified_styles" filter as well.
ms: Extra menggunakan fail CSS yang tidak digabungkan dan tidak dikecilkan kerana pemalar "SCRIPT_DEBUG" pada wp-config.php telah ditetapkan kepada "true". Pemalam lain boleh menguatkuasakan Extra untuk menggunakan fail CSS yang tidak digabungkan dan tidak dikecilkan dengan menapis penapis "et_load_unminified_styles" juga.

en: Extra uses uncombined and unminified javascript files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified javascript files by filtering "et_load_unminified_scripts" filter as well.
ms: Extra menggunakan fail JavaScript yang tidak digabungkan dan tidak dikecilkan kerana pemalar "SCRIPT_DEBUG" pada wp-config.php telah ditetapkan kepada "true". Pemalam lain boleh menguatkuasakan Extra untuk menggunakan fail JavaScript yang tidak digabungkan dan tidak dikecilkan dengan menapis penapis "et_load_unminified_scripts" juga.

en: Facebook Profile Url
ms: URL Profil Facebook

en: Fade In
ms: Pudar Masuk

en: Fade In From Bottom
ms: Pudar Masuk Dari Bawah

en: Fade In From Left
ms: Pudar Masuk Dari Kiri

en: Fade In From Right
ms: Pudar Masuk Dari Kanan

en: Fade In From Top
ms: Pudar Masuk Dari Atas

en: Favorite
ms: Kegemaran

en: Featured
ms: Ditampilkan

en: Featured Post
ms: Siaran Pilihan

en: Featured Posts Slider
ms: Peluncur Siaran Pilihan

en: Filter Font Size
ms: Saiz Fon Penapis

en: Filter Font Style
ms: Penapis Gaya Fon

en: Filterable Portfolio
ms: Portfolio Boleh Ditapis

en: Find
ms: Cari

en: Fixed Navigation Bar
ms: Bar Navigasi Tetap

en: Fixed Navigation Settings
ms: Tetapan Navigasi Tetap

en: Flip In Horizontally
ms: Balikkan Secara Mendatar

en: Flip In Vertically
ms: Balikkan Secara Menegak

en: Follow @%s
ms: Ikuti @ %s

en: Follow Font & Icon Size
ms: Ikut Saiz Fon & Ikon

en: Follow Us
ms: Ikut kami

en: Font
ms: fon

en: Font Style
ms: Gaya Font

en: Footer
ms: Pengaki

en: Footer Credit Font Style
ms: Gaya Fon Kredit Pengaki

en: Footer Credit Text Color
ms: Warna Teks Kredit Pengaki

en: Footer Credit Text Size
ms: Saiz Teks Kredit Pengaki

en: Footer Elements
ms: Elemen Pengaki

en: Footer Menu
ms: Menu Pengaki

en: Footer Menu Active Link Color
ms: Warna Pautan Aktif Menu Pengaki

en: Footer Menu Font Style
ms: Gaya Fon Menu Pengaki

en: Footer Menu Letter Spacing
ms: Jarak Huruf Menu Footer

en: Footer Menu Link Color
ms: Warna Pautan Menu Pengaki

en: Footer Menu Text Size
ms: Saiz Teks Menu Pengaki

en: Footer Settings
ms: Tetapan Pengaki

en: Footer Sidebar
ms: Bar Sisi Pengaki

en: Footer Sidebar Left
ms: Bar Sisi Pengaki Kiri

en: Footer Sidebar Middle
ms: Pengaki Bar Sisi Tengah

en: Footer Sidebar Middle Left
ms: Bar Sisi Pengaki Tengah Kiri

en: Footer Sidebar Middle Right
ms: Bar Sisi Pengaki Tengah Kanan

en: Footer Sidebar Right
ms: Bar Sisi Pengaki Kanan

en: Form submission error, please refresh and try again.
ms: Ralat penyerahan borang, sila muat semula dan cuba lagi.

en: Front page displays
ms: Paparan muka depan

en: Fullwidth Slider
ms: Peluncur Lebar Penuh

en: Gallery
ms: Galeri

en: Gallery Format Options
ms: Pilihan Format Galeri

en: General
ms: Umum

en: General Settings
ms: Tetapan umum

en: Global Accent Color
ms: Warna Aksen Global

en: Google API Key
ms: Kunci Google API

en: Google API key. You can find all the info on how to obtain one here: %s
ms: Kunci Google API. Anda boleh mendapatkan semua maklumat tentang cara mendapatkannya di sini: %s

en: Google Fonts subsets
ms: Subset Google Fonts

en: Google+
ms: Google +

en: Google+ Profile Url
ms: URL Profil Google +

en: Google+ User Id
ms: Id Pengguna Google +

en: Groove
ms: Alur

en: Header
ms: Kepala

en: Header & Navigation Settings
ms: Tetapan Pengepala & Navigasi

en: Header Elements Settings
ms: Tetapan Elemen Pengepala

en: Header Font Size
ms: Saiz Fon Pengepala

en: Header Font Style
ms: Gaya Fon Pengepala

en: Header Format Settings
ms: Tetapan Format Pengepala

en: Header Text
ms: Teks Pengepala

en: Header Text Color
ms: Warna Teks Pengepala

en: Heading Font
ms: Fon Tajuk

en: Heading Font Style
ms: Gaya Fon Tajuk

en: Heading Line Height
ms: Ketinggian Garis Tajuk

en: Heading Style
ms: Gaya Tajuk

en: Heading Text Color
ms: Warna Teks Tajuk

en: Heading Text Size
ms: Saiz Teks Tajuk

en: Help
ms: Tolong

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
ms: Di sini anda boleh menambah CSS tersuai untuk mengatasi atau melanjutkan gaya lalai.

en: Here you can change Global Accent Color that is used on all pages of your site.
ms: Di sini anda boleh menukar Warna Aksen Global yang digunakan pada semua halaman tapak anda.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
ms: Di sini anda boleh menukar aksara mana yang memisahkan tajuk blog dan nama halaman indeks anda apabila menggunakan tajuk siaran yang dijana secara automatik. Nilai biasa ialah | atau -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
ms: Di sini anda boleh menukar aksara mana yang memisahkan tajuk blog dan nama siaran anda apabila menggunakan tajuk siaran yang dijana secara automatik. Nilai biasa ialah | atau -

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ms: Di sini anda boleh memilih cara tajuk anda pada halaman indeks dijana. Anda boleh menukar susunan nama blog dan tajuk indeks anda dipaparkan, atau anda boleh mengalih keluar nama blog daripada tajuk sepenuhnya.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area for WooCommerce pages.
ms: Di sini anda boleh memilih Sidebar/Widget Area lalai untuk halaman WooCommerce.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area.
ms: Di sini anda boleh memilih Sidebar/Widget Area lalai.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar for WooCommerce pages.
ms: Di sini anda boleh memilih lokasi lalai Bar Sisi untuk halaman WooCommerce.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar.
ms: Di sini anda boleh memilih lokasi lalai Bar Sisi.

en: Here you can choose the refresh period used for the social network follower counts widget.
ms: Di sini anda boleh memilih tempoh muat semula yang digunakan untuk widget kiraan pengikut rangkaian sosial.

en: Here you can choose to display the Dribbble Icon on your homepage.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon Dribbble pada halaman utama anda.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon Facebook pada halaman utama anda.

en: Here you can choose to display the Google+ Icon on your homepage.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon Google + pada halaman utama anda.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon Instagram pada halaman utama anda.

en: Here you can choose to display the Pinterest Icon on your homepage.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon Pinterest pada halaman utama anda.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon RSS.

en: Here you can choose to display the Stumbleupon Icon on your homepage.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon Stumbleupon pada halaman utama anda.

en: Here you can choose to display the Tumblr Icon on your homepage.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon Tumblr pada halaman utama anda.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon Twitter.

en: Here you can choose to display the Youtube Icon on your homepage.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon Youtube pada halaman utama anda.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk mengalih keluar kategori tertentu daripada menu navigasi. Semua kategori yang ditandakan dengan X tidak akan muncul dalam bar navigasi anda.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk mengalih keluar halaman tertentu daripada menu navigasi. Semua halaman yang ditandakan dengan X tidak akan muncul dalam bar navigasi anda.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk membalikkan susunan pautan kategori anda dipaparkan. Anda boleh memilih antara menaik dan menurun.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk membalikkan susunan pautan halaman anda dipaparkan. Anda boleh memilih antara menaik dan menurun.

en: Here you can choose to sort your pages links.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk mengisih pautan halaman anda.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on archive pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
ms: Di sini anda boleh memilih item yang muncul dalam bahagian postinfo pada halaman arkib. Ini ialah kawasan, biasanya di bawah tajuk siaran, yang memaparkan maklumat asas tentang siaran anda. Item yang diserlahkan yang ditunjukkan di bawah akan muncul.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
ms: Di sini anda boleh memilih item yang muncul dalam bahagian postinfo pada halaman siaran tunggal. Ini ialah kawasan, biasanya di bawah tajuk siaran, yang memaparkan maklumat asas tentang siaran anda. Item yang diserlahkan yang ditunjukkan di bawah akan muncul.

en: Here you can choose which sharing icons/options to display. All options marked with an X will not appear.
ms: Di sini anda boleh memilih ikon/pilihan perkongsian yang ingin dipaparkan. Semua pilihan yang ditandakan dengan X tidak akan muncul.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
ms: Di sini anda boleh menentukan sama ada untuk menunjukkan pautan "baca lebih lanjut" selepas petikan atau tidak.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh menetapkan bilangan produk WooCommerce yang dipaparkan pada halaman arkib. Pilihan ini berfungsi secara bebas daripada pilihan Tetapan > Membaca dalam wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh menetapkan berapa banyak artikel terbaru yang dipaparkan pada halaman Arkib. Pilihan ini berfungsi secara bebas daripada pilihan Tetapan > Membaca dalam wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh menetapkan berapa banyak artikel terbaru yang dipaparkan pada halaman Kategori. Pilihan ini berfungsi secara bebas daripada pilihan Tetapan > Membaca dalam wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh menetapkan bilangan artikel terbaru yang dipaparkan pada halaman hasil carian. Pilihan ini berfungsi secara bebas daripada pilihan Tetapan > Membaca dalam wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh menetapkan bilangan artikel terbaru yang dipaparkan pada halaman Tag. Pilihan ini berfungsi secara bebas daripada pilihan Tetapan > Membaca dalam wp-admin.

en: Here you can provide destination url
ms: Di sini anda boleh memberikan URL destinasi

en: Here you can provide image url
ms: Di sini anda boleh menyediakan URL imej

en: Hex Value
ms: Nilai Hex

en: Hide Author Box
ms: Sembunyikan Kotak Pengarang

en: Hide Featured Image on Post
ms: Sembunyikan Imej Yang Ditampilkan pada Siaran

en: Hide Logo Image
ms: Sembunyikan Imej Logo

en: Hide Navigation Until Scroll
ms: Sembunyikan Navigasi Sehingga Tatal

en: Hide Post Rating
ms: Sembunyikan Penilaian Siaran

en: Hide Project Categories
ms: Sembunyikan Kategori Projek

en: Hide Project Titles
ms: Sembunyikan Tajuk Projek

en: Hide Related Posts
ms: Sembunyikan Catatan Berkaitan

en: Hide Title &amp; Meta on Post
ms: Sembunyikan Tajuk & Meta pada Siaran

en: Hide empty categories
ms: Sembunyikan kategori kosong

en: Highest Rated
ms: Penarafan Tertinggi

en: Home
ms: Rumah

en: Homepage
ms: Laman utama

en: Homepage Basic
ms: Asas Laman Utama

en: Homepage SEO
ms: SEO laman utama

en: Homepage custom title (if enabled)
ms: Tajuk tersuai halaman utama (jika didayakan)

en: Homepage meta description (if enabled)
ms: Perihalan meta halaman utama (jika didayakan)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
ms: Kata kunci meta halaman utama (jika didayakan)

en: Hover Overlay Color
ms: Warna Tindanan Tuding

en: Hover Overlay Icon Color
ms: Warna Ikon Tindanan Tuding

en: Hover Overlay Icon Picker
ms: Pemilih Ikon Tindanan Tuding

en: Hover/Active Link Color
ms: Tuding/Warna Pautan Aktif

en: Icon
ms: ikon

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
ms: Jika tajuk tersuai dilumpuhkan, pilih kaedah penjanaan automatik

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ms: Jika anda tidak menggunakan tajuk catatan cutsom, anda masih boleh mengawal cara tajuk anda dijana. Di sini anda boleh memilih susunan yang anda ingin tajuk siaran dan nama blog anda dipaparkan, atau anda boleh mengalih keluar nama blog daripada tajuk sepenuhnya.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ms: Jika anda tidak menggunakan tajuk catatan cutsom, anda masih boleh mengawal cara tajuk anda dijana. Di sini anda boleh memilih susunan yang anda ingin tajuk siaran dan nama blog anda dipaparkan, atau anda boleh mengalih keluar nama blog daripada tajuk sepenuhnya.

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
ms: Jika anda telah mendayakan tajuk tersuai, anda boleh menambah tajuk tersuai anda di sini. Apa sahaja yang anda taip di sini akan diletakkan di antara tag < title >< /title > dalam header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
ms: Jika anda telah mendayakan perihalan meta anda boleh menambah penerangan tersuai anda di sini.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
ms: Jika anda telah mendayakan kata kunci meta anda boleh menambah kata kunci tersuai anda di sini. Kata kunci hendaklah dipisahkan dengan koma. Contohnya: wordpress, tema, templat, elegan

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
ms: Jika anda ingin kategori dipaparkan dalam bar navigasi anda yang tidak mempunyai sebarang siaran di dalamnya, maka lumpuhkan pilihan ini. Secara lalai, kategori kosong disembunyikan

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
ms: Jika anda ingin menambah perihalan meta pada siaran anda, anda boleh melakukannya menggunakan medan tersuai. Pilihan ini mesti didayakan untuk penerangan dipaparkan pada halaman siaran. Anda boleh menambah perihalan meta anda menggunakan medan tersuai berdasarkan nama medan tersuai yang anda tentukan di bawah.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
ms: Jika anda ingin menambah kata kunci meta pada siaran anda, anda boleh melakukannya menggunakan medan tersuai. Pilihan ini mesti didayakan untuk kata kunci dipaparkan pada halaman siaran. Anda boleh menambah kata kunci meta anda menggunakan medan tersuai berdasarkan nama medan tersuai yang anda tentukan di bawah.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
ms: Jika anda ingin mengalih keluar menu lungsur turun dari bar navigasi kategori, lumpuhkan ciri ini.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
ms: Jika anda ingin mengalih keluar menu lungsur turun dari bar navigasi halaman, lumpuhkan ciri ini.

en: If you would like to use your own custom favicon image click the Upload Image button.
ms: Jika anda ingin menggunakan imej favicon tersuai anda sendiri, klik butang Muat Naik Imej.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
ms: Jika anda ingin menggunakan imej logo tersuai anda sendiri, klik butang Muat Naik Imej.

en: Ignore Displayed Posts
ms: Abaikan Catatan yang Dipaparkan

en: Image
ms: Gambar

en: Image Alt Text
ms: Teks Alt Imej

en: Image Alt Text:
ms: Teks Alt Imej:

en: Image Height
ms: Ketinggian Imej

en: Image URL
ms: URL imej

en: Image Url
ms: URL Imej

en: Image Url:
ms: URL Imej :

en: Image Width
ms: Lebar Imej

en: Image doesn't exist
ms: Imej tidak wujud

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
ms: Dalam sesetengah kes, pengguna akan mahu membuat kategori induk atau pautan sebagai ruang letak untuk menyimpan senarai pautan atau kategori anak. Dalam kes ini, pautan induk tidak diingini memimpin ke mana-mana, sebaliknya hanya berfungsi sebagai fungsi organisasi. Mendayakan pilihan ini akan mengalih keluar pautan daripada semua halaman/kategori induk supaya ia tidak menuju ke mana-mana apabila diklik.

en: Inactive Footer Sidebar
ms: Bar Sisi Pengaki Tidak Aktif

en: Inactive Tab Background Color
ms: Warna Latar Belakang Tab Tidak Aktif

en: Index Page SEO
ms: SEO Halaman Indeks

en: Input Field Padding
ms: Padding Medan Input

en: Input Font Size
ms: Saiz Font Input

en: Input Font Style
ms: Input Gaya Fon

en: Input adsense code
ms: Masukkan kod adsense

en: Input advertisement destination url
ms: Masukkan URL destinasi iklan

en: Input advertisement image
ms: Masukkan imej iklan

en: Instagram Profile Url
ms: URL Profil Instagram

en: Invalid post
ms: Catatan tidak sah

en: Join Now
ms: Sertai sekarang

en: Latest
ms: Terkini

en: Layout
ms: Susun atur

en: Layout Settings
ms: Tetapan Reka Letak

en: Layout Usage
ms: Penggunaan Reka Letak

en: Leave a Reply to %s
ms: Tinggalkan Balasan kepada %s

en: Leave a reply
ms: Tinggalkan pesanan

en: Left
ms: Dibiarkan

en: Left to Right
ms: Kiri ke kanan

en: Left/Right
ms: Kiri kanan

en: Left/Right or Centered?
ms: Kiri/Kanan atau Tengah?

en: Length of the title need to be limited to prevent inappropriate caption height in narrow column
ms: Panjang tajuk perlu dihadkan untuk mengelakkan ketinggian kapsyen yang tidak sesuai dalam lajur sempit

en: Letter Spacing
ms: Jarak Huruf

en: Limit
ms: Had

en: Link
ms: Pautan

en: Link Format Options
ms: Pilihan Format Pautan

en: Link Title
ms: Tajuk Pautan

en: Link URL
ms: URL pautan

en: Link Url:
ms: Pautan URL:

en: Link text
ms: Teks pautan

en: List Meta
ms: Senaraikan Meta

en: List Title
ms: Tajuk Senarai

en: Loading
ms: Memuatkan

en: Loading...
ms: Memuatkan...

en: Login
ms: Log masuk

en: Logo Height
ms: Ketinggian Logo

en: Logout
ms: Log keluar

en: Lost my Password
ms: Kehilangan Kata Laluan saya

en: Magazine Homepage
ms: Laman Utama Majalah

en: Main Body
ms: Badan Utama

en: Main Meta
ms: Meta Utama

en: Main Post Area
ms: Kawasan Pos Utama

en: Main Post Entry
ms: Entri Jawatan Utama

en: Main Post Excerpt
ms: Petikan Jawatan Utama

en: Main Post Meta
ms: Meta Post Utama

en: Main Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
ms: Ikon Meta Siaran Utama (Penilaian & Komen)

en: Main Post Overlay
ms: Tindanan Jawatan Utama

en: Main Post Overlay Icon
ms: Ikon Tindanan Jawatan Utama

en: Main Post Title
ms: Tajuk Jawatan Utama

en: Main Sidebar
ms: Bar Sisi Utama

en: Main Title
ms: Tajuk utama

en: Make Fullwidth
ms: Buat Lebar Penuh

en: Map
ms: Peta

en: Map Format Options
ms: Pilihan Format Peta

en: Map Pin Address
ms: Alamat Pin Peta

en: Masonry
ms: Batu

en: Masonry Blog Category
ms: Kategori Blog Masonry

en: Masonry Blog Category With Featured Posts
ms: Kategori Blog Masonry Dengan Catatan Pilihan

en: Masonry Blog Homepage
ms: Laman Utama Blog Masonry

en: Max Width
ms: Lebar Maks

en: Max. Title Characters
ms: Maks. Watak Tajuk

en: Maximum 200
ms: Maksimum 200

en: Mega Menu 2 Featured and Recent List
ms: Menu Mega 2 Senarai Pilihan dan Terkini

en: Mega Menu 3 Featured
ms: Mega Menu 3 Ditampilkan

en: Mega Menu List
ms: Senarai Menu Mega

en: Menu Height
ms: Ketinggian Menu

en: Message
ms: Mesej

en: Meta Font Size
ms: Saiz Font Meta

en: Meta Font Style
ms: Gaya Fon Meta

en: Minify And Combine CSS Files
ms: Kecilkan Dan Gabungkan Fail CSS

en: Minify And Combine Javascript Files
ms: Kecilkan Dan Gabungkan Fail Javascript

en: Module Customizer
ms: Penyesuai Modul

en: Module Head
ms: Ketua Modul

en: Module Header
ms: Pengepala Modul

en: Module Subheader
ms: Subheader Modul

en: Most Popular
ms: Paling popular

en: Most Recent
ms: Yang terbaru

en: Name
ms: Nama

en: Name Font Style
ms: Nama Gaya Fon

en: Name displayed internally in builder for this ad
ms: Nama dipaparkan secara dalaman dalam pembina untuk iklan ini

en: Name field cannot be empty.
ms: Medan nama tidak boleh kosong.

en: Nav Arrow Background Color
ms: Warna Latar Belakang Anak Panah Nav

en: Nav Arrow Color
ms: Warna Anak Panah Nav

en: Nav Icon
ms: Ikon Nav

en: Nav Icon Hover
ms: Tuding Ikon Nav

en: Navigation
ms: Navigasi

en: New Category Layout
ms: Reka Letak Kategori Baharu

en: New Message From %1$s%2$s: %3$s
ms: Mesej Baharu Daripada %1$s %2$s: %3$s

en: New Project
ms: Projek baru

en: New Skill Name
ms: Nama Kemahiran Baru

en: New Tab
ms: Tab baru

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ms: Komen Baru <span class="meta-nav">→</span>

en: Next
ms: Seterusnya

en: Next &raquo;
ms: Seterusnya »

en: Next Tab
ms: Tab Seterusnya

en: No
ms: Tidak

en: No Animation
ms: Tiada Animasi

en: No Mega Menu
ms: Tiada Menu Mega

en: No Sidebar
ms: Tiada Bar Sisi

en: No Skills Found
ms: Tiada Kemahiran Ditemui

en: No Video Found
ms: Tiada Video Ditemui

en: No available options.
ms: Tiada pilihan yang tersedia.

en: No sidebar, single column view with Project Details box below content
ms: Tiada bar sisi, paparan lajur tunggal dengan kotak Butiran Projek di bawah kandungan

en: Nothing found
ms: Tiada apa-apa Dijumpai

en: Nothing found in Trash
ms: Tiada apa-apa ditemui dalam Sampah

en: Number Counter
ms: Pembilang Nombor

en: Number Font Size
ms: Saiz Fon Nombor

en: Number Font Style
ms: Gaya Fon Nombor

en: Number of Posts displayed on Archive pages
ms: Bilangan Catatan dipaparkan pada halaman Arkib

en: Number of Posts displayed on Category page
ms: Bilangan Catatan dipaparkan pada halaman Kategori

en: Number of Posts displayed on Search pages
ms: Bilangan Catatan dipaparkan pada halaman Carian

en: Number of Posts displayed on Tag pages
ms: Bilangan Catatan dipaparkan pada halaman Tag

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
ms: Bilangan Produk dipaparkan pada halaman arkib WooCommerce

en: Number of comments to show:
ms: Bilangan ulasan untuk ditunjukkan:

en: Number of dropdown tiers shown
ms: Bilangan peringkat jatuh turun ditunjukkan

en: Number of posts to show:
ms: Bilangan siaran untuk ditunjukkan:

en: OR
ms: ATAU

en: Only display featured posts.
ms: Hanya paparkan siaran yang ditampilkan.

en: Open Project URL in new window
ms: Buka URL Projek dalam tetingkap baharu

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
ms: pada

en: Open link in new window
ms: Buka pautan dalam tetingkap baharu

en: Options
ms: Pilihan

en: Order Category Links by Ascending/Descending
ms: Susun Pautan Kategori mengikut Menaik/Menurun

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
ms: Susun Pautan Halaman mengikut Menaik/Menurun

en: Our Authors
ms: Pengarang Kami

en: Outset
ms: Mula-mula

en: Overlay
ms: Tindanan

en: PASSWORD
ms: KATA LALUAN

en: Page IDs, separated by commas.
ms: ID Halaman, dipisahkan dengan koma.

en: Page Name
ms: Nama Halaman

en: Page not found
ms: Laman tidak dijumpai

en: Pages
ms: muka surat

en: Pages:
ms: halaman:

en: Pagination
ms: penomboran

en: Pagination Active Background Color
ms: Penomboran Warna Latar Belakang Aktif

en: Pagination Active Color
ms: Penomboran Warna Aktif

en: Pagination Background
ms: Latar Belakang Penomboran

en: Pagination Background Color
ms: Warna Latar Belakang Penomboran

en: Pagination Color
ms: Warna Penomboran

en: Pagination Item
ms: Item Penomboran

en: Pagination Item Active
ms: Item Penomboran Aktif

en: Parent Skill
ms: Kemahiran Ibu Bapa

en: Parent Skill:
ms: Kemahiran Ibu Bapa:

en: Password:
ms: kata laluan:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
ms: Tampalkan URL imej di sini, jika anda memilih jenis peluncur "imej".

en: Percent Font Size
ms: Peratusan Saiz Font

en: Percent Font Style
ms: Gaya Font Peratus

en: Person
ms: Orang

en: Pinterest Profile Url
ms: URL Profil Pinterest

en: Place your adsense code here.
ms: Letakkan kod adsense anda di sini.

en: Please enter a valid email address.
ms: Sila masukkan alamat emel yang sah.

en: Popular Skills
ms: Kemahiran Popular

en: Portfolio Page Template Options
ms: Pilihan Templat Halaman Portfolio

en: Portrait Border Radius
ms: Jejari Sempadan Potret

en: Post
ms: Pos

en: Post Background Color
ms: Warna Latar Belakang

en: Post Caption
ms: Siaran Kapsyen

en: Post Comment
ms: pos komen

en: Post Excerpt
ms: Petikan Pos

en: Post Featured Image
ms: Siarkan Imej Pilihan

en: Post Format Audio Player
ms: Pemain Audio Format Post

en: Post Format Audio Wrapper
ms: Pembalut Audio Format Siar

en: Post Format Gallery Nav
ms: Nav

en: Post Format Gallery Nav Hover
ms: Format Catatan Galeri Nav Hover

en: Post Format Gallery Nav Icon
ms: Ikon Nav Galeri Format Catatan

en: Post Format Gallery Nav Icon Hover
ms: Tuding Ikon Nav Galeri Format Catatan

en: Post Format Icon
ms: Ikon Format Siar

en: Post Format Icon Background Color
ms: Warna Latar Belakang Ikon Format Catatan

en: Post Format Link Background
ms: Latar Belakang Pautan Format Catatan

en: Post Format Quote Background
ms: Latar Belakang Petikan Format Catatan

en: Post Meta
ms: Siarkan Meta

en: Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
ms: Ikon Meta Siar (Penilaian & Komen)

en: Post Overlay
ms: Tindanan Siaran

en: Post Overlay Icon
ms: Ikon Tindanan Siar

en: Post Read More
ms: Hantar Baca Lagi

en: Post Read More Icon
ms: Ikon Siarkan Baca Lagi

en: Post Review Score Bar
ms: Bar Skor Semakan Siar

en: Post Title
ms: Tajuk Jawatan

en: Post Title Font Size
ms: Saiz Fon Tajuk Siaran

en: Post Title Font Style
ms: Gaya Fon Tajuk Siaran

en: Post info section
ms: Bahagian maklumat siaran

en: Post not found
ms: Catatan tidak ditemui

en: Posted by %s
ms: Disiarkan oleh %s

en: Posts
ms: Catatan

en: Posts By: %s
ms: Catatan Oleh: %s

en: Posts Carousel
ms: Karusel Siaran

en: Posts Limit
ms: Had Catatan

en: Posts List Area
ms: Kawasan Senarai Catatan

en: Posts List Entry
ms: Entri Senarai Catatan

en: Posts List Meta
ms: Meta Senarai Catatan

en: Posts List Meta Icon
ms: Ikon Meta Senarai Catatan

en: Posts List Thumbnail
ms: Imej Kecil Senarai Catatan

en: Posts List Title
ms: Tajuk Senarai Catatan

en: Posts Per Page
ms: Catatan Setiap Halaman

en: Posts by %s
ms: Siaran oleh %s

en: Previous
ms: Sebelumnya

en: Previous Tab
ms: Tab Sebelumnya

en: Price Font Size
ms: Saiz Font Harga

en: Price Font Style
ms: Gaya Font Harga

en: Pricing Table
ms: Jadual Harga

en: Primary Heading
ms: Tajuk Utama

en: Primary Heading: Category Name, Sub Heading: Filter
ms: Tajuk Utama: Nama Kategori, Sub Tajuk: Penapis

en: Primary Heading: Filter, Sub Heading: Category Name
ms: Tajuk Utama: Penapis, Sub Tajuk: Nama Kategori

en: Primary Menu
ms: Menu Utama

en: Primary Menu Bar Settings
ms: Tetapan Bar Menu Utama

en: Print
ms: Cetak

en: Product Name Font Size
ms: Saiz Fon Nama Produk

en: Product Name Font Style
ms: Nama Produk Gaya Fon

en: Project Categories
ms: Kategori Projek

en: Project Description:
ms: Huraian Projek:

en: Project Details
ms: Butiran Projek

en: Project Details Location
ms: Lokasi Butiran Projek

en: Project Details Title
ms: Tajuk Butiran Projek

en: Project Details box as sidebar
ms: Kotak Butiran Projek sebagai bar sisi

en: Project Details:
ms: Butiran Projek:

en: Project Gallery
ms: Galeri Projek

en: Project Sidebar
ms: Bar Sisi Projek

[ctx: Project Skill name]
en: Project Skills
ms: Kemahiran Projek

en: Project Skills
ms: Kemahiran Projek

en: Project URL
ms: URL projek

en: Project URL Text
ms: Teks URL Projek

[ctx: Project skill singular name]
en: Project Skill
ms: Kemahiran Projek

en: Quote
ms: sebut harga

en: Quote Attribution
ms: Atribusi Petikan

en: Quote Format Options
ms: Pilihan Format Sebut Harga

en: Quote Text
ms: Teks Petikan

en: RSS Icon Url
ms: URL Ikon RSS

en: Rate:
ms: Kadar:

en: Rating (%):
ms: Penilaian (%):

en: Rating: %0.2f
ms: Penilaian: %0.2f

en: Ratings
ms: Penilaian

en: Re-Authorize
ms: Kebenaran semula

en: Read Extra Documentation
ms: Baca Dokumentasi Extra

en: Read More
ms: Baca Lagi

en: Read More Button
ms: Butang Baca Lagi

en: Recent
ms: Baru-baru ini

en: Recent Comments
ms: Komen Terbaru

en: Recent Posts
ms: Catatan Terkini

en: Recent Reviews
ms: Ulasan Terkini

en: Recent Tweets
ms: Tweet Terkini

en: Recent Videos
ms: Video Terkini

en: Related Posts
ms: Catatan Berkaitan

en: Remove Drop Shadow
ms: Keluarkan Drop Shadow

en: Remove Vertical Divider
ms: Keluarkan Pembahagi Menegak

en: Reply
ms: Balas

en: Reset
ms: Tetapkan semula

en: Reset to Defaults
ms: Tetapkan semula kepada Lalai

en: Responsive shortcodes
ms: Kod pendek responsif

en: Retweet
ms: Tweet semula

en: Review
ms: Semakan

en: Review Box Contents
ms: Kandungan Kotak Semakan

en: Review Box Title
ms: Tajuk Kotak Ulasan

en: Ridge
ms: rabung

en: Right
ms: Betul

en: Right to Left
ms: Kanan ke kiri

en: Role Editor
ms: Editor Peranan

en: Sale Badge Font Size
ms: Saiz Font Lencana Jualan

en: Sale Badge Font Style
ms: Gaya Fon Lencana Jualan

en: Sale Price Font Size
ms: Saiz Font Harga Jualan

en: Sale Price Font Style
ms: Gaya Font Harga Jualan

en: Sample Post Title
ms: Contoh Tajuk Catatan

en: Save Changes
ms: Simpan Perubahan

en: Scale In From Center
ms: Skala Masuk Dari Pusat

en: Scale In From Left
ms: Skala Masuk Dari Kiri

en: Scale In From Right
ms: Skalakan Dari Kanan

en: Score %1$d%%
ms: Markah %1$d %%

en: Score: %1$s
ms: Markah: %1$s

en: Search & Cart Font
ms: Fon Cari & Troli

en: Search & Cart Font Style
ms: Gaya Fon Cari & Troli

en: Search Layouts
ms: Reka Letak Carian

en: Search Project Skills
ms: Kemahiran Projek Carian

en: Search Projects
ms: Projek Carian

en: Search Results for: %s
ms: Hasil Carian untuk: %s

en: Search results for "%s"
ms: Hasil carian untuk " %s "

en: Search, Cart, & Icon Background Color
ms: Carian, Troli & Warna Latar Belakang Ikon

en: Search, Cart, & Icon Letter Spacing
ms: Cari, Troli, & Jarak Surat Ikon

en: Search, Cart, & Icon Text Color
ms: Cari, Troli & Warna Teks Ikon

en: Search, Cart, & Icon Text Size
ms: Saiz Teks Carian, Troli & Ikon

en: Secondary Menu
ms: Menu Sekunder

en: Secondary Menu Bar Settings
ms: Tetapan Bar Menu Kedua

en: Select
ms: Pilih

en: Select Animation Effect
ms: Pilih Kesan Animasi

en: Select Page
ms: Pilih Halaman

en: Select Slider Type here
ms: Pilih Jenis Slider di sini

en: Select between expanded and closed state
ms: Pilih antara keadaan dikembangkan dan tertutup

en: Select yes if the link should be opened in a new window
ms: Pilih ya jika pautan harus dibuka dalam tetingkap baharu

en: Send
ms: Hantar

en: Send Email to
ms: Hantar E-mel kepada

en: Separate Skills with Commas
ms: Asingkan Kemahiran dengan Koma

en: Set as Image
ms: Tetapkan sebagai Imej

en: Share "%s" via %s
ms: Kongsi " %s " melalui %s

en: Share:
ms: Kongsi:

en: Sharing Icons to Display
ms: Berkongsi Ikon untuk Dipaparkan

en: Shop
ms: Kedai

en: Short description
ms: Penerangan Ringkas

en: Shortcodes
ms: Kod pendek

en: Show Author
ms: Tunjukkan Pengarang

en: Show Author Box
ms: Tunjukkan Kotak Pengarang

en: Show Categories
ms: Tunjukkan Kategori

en: Show Comment Count
ms: Tunjukkan Kiraan Komen

en: Show Comments
ms: Tunjukkan Komen

en: Show Date
ms: Tunjukkan Tarikh

en: Show Divider
ms: Tunjukkan Pembahagi

en: Show Dribbble Icon
ms: Tunjukkan Ikon Mengelecek

en: Show Excerpt
ms: Tunjukkan Petikan

en: Show Facebook Icon
ms: Tunjukkan Ikon Facebook

en: Show Featured Image
ms: Tunjukkan Imej Pilihan

en: Show Full Content
ms: Tunjukkan Kandungan Penuh

en: Show Google+ Icon
ms: Tunjukkan Ikon Google +

en: Show Instagram Icon
ms: Tunjukkan Ikon Instagram

en: Show Pagination
ms: Tunjukkan Penomboran

en: Show Pinterest Icon
ms: Tunjukkan Ikon Pinterest

en: Show Post Count
ms: Tunjukkan Kiraan Catatan

en: Show Posts Count
ms: Tunjukkan Kiraan Catatan

en: Show RSS Icon
ms: Tunjukkan Ikon RSS

en: Show Rating
ms: Tunjukkan Penilaian

en: Show Ratings
ms: Tunjukkan Penilaian

en: Show Read More Button
ms: Butang Tunjukkan Baca Lagi

en: Show Related Posts
ms: Tunjukkan Catatan Berkaitan

en: Show Search Bar
ms: Tunjukkan Bar Carian

en: Show Social Icons
ms: Tunjukkan Ikon Sosial

en: Show Stumbleupon Icon
ms: Tunjukkan Ikon Stumbleupon

en: Show Top Border?
ms: Tunjukkan Sempadan Atas?

en: Show Trending Bar
ms: Tunjukkan Bar Arah Aliran

en: Show Tumblr Icon
ms: Tunjukkan Ikon Tumblr

en: Show Twitter Icon
ms: Tunjukkan Ikon Twitter

en: Show WooCommerce Cart
ms: Tunjukkan Troli WooCommerce

en: Show Youtube Icon
ms: Tunjukkan Ikon Youtube

en: Show author box
ms: Tunjukkan kotak pengarang

en: Show comments on pages
ms: Tunjukkan ulasan pada halaman

en: Show comments on posts
ms: Tunjukkan ulasan pada siaran

en: Show dropdown menus
ms: Tunjukkan menu lungsur turun

en: Show related posts
ms: Tunjukkan siaran berkaitan

en: Sidebar
ms: Bar sisi

en: Sidebar Location
ms: Lokasi Bar sisi

en: Sidebar Width
ms: Lebar Sidebar

en: Sidebar location
ms: Lokasi bar sisi

en: Sidebar, Project Details box below content
ms: Bar sisi, kotak Butiran Projek di bawah kandungan

en: Sidebar/Widget Area
ms: Kawasan Sidebar/Widget

en: Single Page Layout
ms: Susun Atur Halaman Tunggal

en: Single Post Layout
ms: Susun atur Siaran Tunggal

en: Single Post Page SEO
ms: SEO Halaman Siaran Tunggal

en: Sitemap Page Template Options
ms: Pilihan Templat Halaman Peta Laman

en: Sitemap Sections Display
ms: Paparan Bahagian Peta Laman

en: Sizing
ms: Saiz

en: Skills:
ms: Kemahiran:

en: Slide In Horizontally
ms: Luncurkan Secara Mendatar

en: Slide In Vertically
ms: Luncur Masuk Secara Menegak

en: Slider
ms: peluncur

en: Slider Type
ms: Jenis Slider

en: Smooth Scrolling
ms: Penatalan Lancar

en: Social Follow
ms: Ikuti Sosial

en: Social Icons Color
ms: Warna Ikon Sosial

en: Social Icons Size
ms: Saiz Ikon Sosial

en: Social Media Links
ms: Pautan Media Sosial

en: Social Media Networks
ms: Rangkaian Media Sosial

en: Social Network Follower Count Refresh
ms: Muat Semula Kiraan Pengikut Rangkaian Sosial

en: Social Network Icon Size
ms: Saiz Ikon Rangkaian Sosial

en: Solid
ms: Padat

en: Sorry, No Posts Found
ms: Maaf, Tiada Catatan Ditemui

en: Sorry, no posts found.
ms: Maaf, tiada siaran ditemui.

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
ms: Isih Pautan Kategori mengikut Nama/ID/Slug/Count/Kumpulan Istilah

en: Sort Method
ms: Kaedah Isih

en: Sort Order
ms: Aturan susunan

en: Sort Pages Links
ms: Isih Pautan Halaman

en: Standard Blog Category
ms: Kategori Blog Standard

en: Standard Blog Category With Featured Posts
ms: Kategori Blog Standard Dengan Catatan Pilihan

en: Standard Blog Homepage
ms: Laman Utama Blog Standard

en: Standard or Masonry Style for Archive Pages
ms: Gaya Standard atau Masonry untuk Halaman Arkib

en: Star
ms: Bintang

en: Start on New Line
ms: Mulakan pada Baris Baharu

en: Start on New Line?
ms: Mulakan pada Baris Baharu?

en: Start the ad's output on a new line?
ms: Mulakan output iklan pada baris baharu?

en: State
ms: negeri

en: Stumbleupon
ms: Terjumpa

en: Stumbleupon Profile Url
ms: URL Profil Stumbleupon

en: Sub Heading
ms: Sub Tajuk

en: Subheader Font Size
ms: Saiz Fon Subheader

en: Subheader Font Style
ms: Gaya Fon Subheader

en: Subject
ms: Subjek

en: Subscribe
ms: Langgan

en: Summary
ms: Ringkasan

en: Summary Title
ms: Tajuk Ringkasan

en: TRENDING:
ms: SENDIRI:

en: Tab Content
ms: Kandungan Tab

en: Tab Item
ms: Item Tab

en: Tab Item Active
ms: Item Tab Aktif

en: Tab Item Hover
ms: Tuding Item Tab

en: Tab Settings
ms: Tetapan Tab

en: Tab Text
ms: Teks Tab

en: Tabbed Posts
ms: Catatan Bertab

en: Tabs
ms: Tab

en: Tabs Background
ms: Latar Belakang Tab

en: Tags
ms: Tag

en: Testimonial
ms: Testimoni

en: Text
ms: Teks

en: Text Color
ms: Warna Teks

en: Text Size
ms: Saiz Teks

en: Text for the header of the module. Leave blank for no header for the module.
ms: Teks untuk pengepala modul. Biarkan kosong untuk tiada pengepala untuk modul.

en: Thanks for contacting us.
ms: Terima kasih kerana menghubungi kami.

en: The Ad HTML, if not using the Image URL and Link above.
ms: HTML Iklan, jika tidak menggunakan URL Imej dan Pautan di atas.

en: The Map feature uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map feature, please make sure you have added your API key inside the Extra Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
ms: Ciri Peta menggunakan Google Maps API dan memerlukan Kunci Google API yang sah untuk berfungsi. Sebelum menggunakan ciri peta, sila pastikan anda telah menambahkan kunci API anda di dalam panel Pilihan Tema Extra. Ketahui lebih lanjut tentang cara membuat Kunci Google API anda <a href="%1$s" target="_blank">di sini</a>.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
ms: Modul Peta menggunakan Google Maps API dan memerlukan Kunci Google API yang sah untuk berfungsi. Sebelum menggunakan modul peta, sila pastikan anda telah menambahkan kunci API anda di sini. Ketahui lebih lanjut tentang cara membuat Kunci Google API anda <a target="_blank" href="%1$s">di sini</a>.

en: The URL of the video from a <a href="%s" target="_blank">Supported oEmbed Video Provider</a>, or URL of any video. Click "Add Video URL" to add more file types. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, etc)
ms: URL video daripada <a href="%s" target="_blank">Pembekal Video oEmbed yang disokong</a>, atau URL mana-mana video. Klik "Tambah URL Video " untuk menambah lebih banyak jenis fail. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, dll)

en: The color used for this category throughout the site.
ms: Warna yang digunakan untuk kategori ini di seluruh tapak.

en: The color used for this user throughout the site.
ms: Warna yang digunakan untuk pengguna ini di seluruh tapak.

en: The format for the date display in PHP date() format
ms: Format untuk paparan tarikh dalam format PHP date().

en: The name of your facebook page, not the full URL. If your facebook url is: "http://www.facebook.com/elegantthemes", then your page name is: "elegantthemes"
ms: Nama halaman facebook anda, bukan URL penuh . Jika URL facebook anda ialah: " http://www.facebook.com/elegantthemes ", maka nama halaman anda ialah: "elegantthemes"

en: The number of posts shown per page.
ms: Bilangan siaran yang ditunjukkan setiap halaman.

en: The number of posts shown.
ms: Bilangan siaran yang ditunjukkan.

en: The primary heading.
ms: Tajuk utama.

en: The speed, in seconds, in which it will auto rotate to the next slide.
ms: Kelajuan, dalam beberapa saat, di mana ia akan berputar secara automatik ke slaid seterusnya.

en: The speed, in seconds, in which the slider will auto rotate to the next slide. Leave empty to disable autoplay.
ms: Kelajuan, dalam beberapa saat, di mana peluncur akan berputar secara automatik ke slaid seterusnya. Biarkan kosong untuk melumpuhkan automain.

en: The sub heading.
ms: Tajuk kecil.

en: Theme Customizer
ms: Penyesuai Tema

en: Theme Options
ms: Pilihan Tema

en: There was a problem, please try again.
ms: Terdapat masalah, sila cuba lagi.

en: This controls default direction of the lazy-loading animation.
ms: Ini mengawal arah lalai animasi memuatkan malas.

en: This is an optional title to display for this module.
ms: Ini adalah tajuk pilihan untuk dipaparkan untuk modul ini.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
ms: Pilihan ini membolehkan anda menukar cara tarikh anda dipaparkan. Untuk maklumat lanjut sila rujuk codex WordPress di sini: <a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Memformat Tarikh dan Masa</a>

en: This option allows you to control how many tiers your pages dropdown menu has in the default theme created main menu. Increasing the number allows for additional menu items to be shown. This setting is not applicable If you are using a custom menu and not the default theme created main menu.
ms: Pilihan ini membolehkan anda mengawal bilangan peringkat menu lungsur halaman anda dalam menu utama yang dicipta tema lalai. Menambahkan bilangan membolehkan item menu tambahan ditunjukkan. Tetapan ini tidak terpakai Jika anda menggunakan menu tersuai dan bukan menu utama yang dicipta tema lalai.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
ms: Pilihan ini membolehkan anda mengawal berapa banyak teir yang terdapat pada menu lungsur halaman anda. Menambahkan bilangan membolehkan item menu tambahan ditunjukkan.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ms: Catatan ini dilindungi kata laluan. Masukkan kata laluan untuk melihat komen.

en: This will add a border to the top side of the module.
ms: Ini akan menambah sempadan pada bahagian atas modul.

en: This will be used as the border color for this module.
ms: Ini akan digunakan sebagai warna sempadan untuk modul ini.

en: This will be used as the text color for the header text of the module.
ms: Ini akan digunakan sebagai warna teks untuk teks pengepala modul.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
ms: Ini akan menukar label modul dalam pembina untuk pengenalan mudah.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
ms: Ini akan membolehkan Google Fonts untuk bahasa Bukan Inggeris.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
ms: Ini akan membolehkan penggunaan petikan dalam catatan atau halaman.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
ms: Ini akan mengembalikan semua tetapan di seluruh halaman pilihan kepada nilai lalainya. <strong>Adakah anda pasti mahu melakukan ini?</strong>

en: Title
ms: Tajuk

en: Title Font Size
ms: Saiz Font Tajuk

en: Title Font Style
ms: Gaya Font Tajuk

en: Title:
ms: Tajuk:

en: Toggle
ms: Togol

en: Toggle Icon Size
ms: Togol Saiz Ikon

en: Toggle Padding
ms: Togol Padding

en: Top
ms: Atas

en: Top & Bottom Padding
ms: Padding Atas & Bawah

en: Top Rated
ms: Tertinggi

en: Top to Bottom
ms: Dari atas ke bawah

en: Trackbacks/Pingbacks
ms: Trackback/Pingback

en: Trending Font
ms: Fon Arah Aliran

en: Trending Font Style
ms: Gaya Fon Arah Aliran

en: Trending Label Text Color
ms: Warna Teks Label Arah Aliran

en: Trending Text Size
ms: Saiz Teks Arah Aliran

en: Trending Title Text Color
ms: Warna Teks Tajuk Arah Aliran

en: Tumblr Profile Url
ms: URL Profil Tumblr

en: Turn pagination on or off.
ms: Hidupkan atau matikan penomboran.

en: Turn the autoplay feature on or off.
ms: Hidupkan atau matikan ciri automain.

en: Turn the dispay of each post's date on or off.
ms: Hidupkan atau matikan pelepasan tarikh setiap siaran.

en: Turn the display of each post's author on or off.
ms: Hidupkan atau matikan paparan setiap pengarang siaran.

en: Turn the display of each post's categories on or off.
ms: Hidupkan atau matikan paparan bagi setiap kategori siaran.

en: Turn the display of each post's ccomments on or off.
ms: Hidupkan atau matikan paparan setiap komen siaran.

en: Turn the display of each post's comment count on or off.
ms: Hidupkan atau matikan paparan setiap ulasan siaran.

en: Turn the display of each post's date on or off.
ms: Hidupkan atau matikan paparan tarikh setiap siaran.

en: Turn the display of each post's featured image on or off.
ms: Hidupkan atau matikan paparan imej yang ditampilkan setiap siaran.

en: Turn the display of each post's rating on or off.
ms: Hidupkan atau matikan paparan penilaian setiap siaran.

en: Turn the display of each post's rating stars on or off.
ms: Hidupkan atau matikan paparan bintang penilaian setiap siaran.

en: Twitter Profile Url
ms: URL Profil Twitter

en: Type
ms: taip

en: Type an address and click find to place a marker at that address.
ms: Taip alamat dan klik cari untuk meletakkan penanda di alamat tersebut.

en: Type of the box
ms: Jenis kotak

en: Typography
ms: Tipografi

en: Typography Settings
ms: Tetapan Tipografi

en: URL of the ad image.
ms: URL imej iklan.

en: URL the ad's image links to.
ms: URL pautan imej iklan.

en: Underline
ms: Garis bawah

en: Update Skill
ms: Kemas kini Kemahiran

en: Upload
ms: Muat naik

en: Upload A Video File
ms: Muat Naik Fail Video

en: Upload an Image
ms: Muat naik Imej

en: Uppercase
ms: Huruf besar

en: Use Google Fonts
ms: Gunakan Google Fonts

en: Use as default for any category that does not have a specific layout set.
ms: Gunakan sebagai lalai untuk mana-mana kategori yang tidak mempunyai set susun atur tertentu.

en: Use combined and minified CSS file to speed up your site's page load.
ms: Gunakan fail CSS gabungan dan diperkecilkan untuk mempercepatkan pemuatan halaman tapak anda.

en: Use combined and minified javascript file to speed up your site's page load.
ms: Gunakan fail JavaScript yang digabungkan dan diperkecilkan untuk mempercepatkan pemuatan halaman tapak anda.

en: Use excerpts when defined
ms: Gunakan petikan apabila ditakrifkan

en: Use resizing
ms: Gunakan saiz semula

en: Use this layout as the default layout?
ms: Gunakan reka letak ini sebagai reka letak lalai?

en: Use this layout as the home layout?
ms: Gunakan reka letak ini sebagai reka letak rumah?

en: Use this layout on the categories selected above.
ms: Gunakan reka letak ini pada kategori yang dipilih di atas.

en: Used for icon button type
ms: Digunakan untuk jenis butang ikon

en: User Name
ms: Nama Pengguna

en: Username
ms: Nama pengguna

en: Username:
ms: Nama pengguna:

en: Vertically Centered
ms: Berpusat Menegak

en: Video Format Options
ms: Pilihan Format Video

en: Video URL
ms: URL video

en: View Category Layout
ms: Lihat Reka Letak Kategori

en: View Project
ms: Lihat Projek

en: View The Project
ms: Lihat Projek

en: View all posts by %s
ms: Lihat semua siaran oleh %s

en: Website Content Width
ms: Lebar Kandungan Laman Web

en: Website Gutter Width
ms: Lebar Longkang Laman Web

en: Welcome to Extra! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
ms: Selamat datang ke Extra! Sebelum menyelami tema baharu anda, sila lawati halaman <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Dokumentasi Extra</a> untuk akses kepada berdozen tutorial yang mendalam.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
ms: Apabila anda mentakrifkan kata kunci anda menggunakan medan tersuai, anda harus menggunakan nilai ini untuk Nama medan tersuai. Nilai medan tersuai anda hendaklah kata kunci meta yang anda ingin gunakan, dipisahkan dengan koma.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
ms: Apabila anda mentakrifkan perihalan meta anda menggunakan medan tersuai, anda harus menggunakan nilai ini untuk Nama medan tersuai. Nilai medan tersuai anda hendaklah perihalan tersuai yang ingin anda gunakan.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
ms: Apabila anda mentakrifkan tajuk anda menggunakan medan tersuai, anda harus menggunakan nilai ini untuk Nama medan tersuai. Nilai medan tersuai anda hendaklah tajuk tersuai yang ingin anda gunakan.

en: Whether to show the post count.
ms: Sama ada hendak menunjukkan kiraan siaran.

en: Widget Bullet Color
ms: Warna Peluru Widget

en: Widget Header Font Size
ms: Saiz Fon Pengepala Widget

en: Widget Header Font Style
ms: Gaya Fon Pengepala Widget

en: Widget Heading Color
ms: Warna Tajuk Widget

en: Widget Link Color
ms: Warna Pautan Widget

en: Widget Text Color
ms: Warna Teks Widget

en: WooCommerce Sidebar Location
ms: Lokasi Bar Sisi WooCommerce

en: WooCommerce Sidebar/Widget Area
ms: Kawasan Bar Sisi/Widget WooCommerce

en: Yes
ms: ya

en: You are already logged in.
ms: Anda sudah log masuk.

en: You can disable this option if you want to remove the author box from single post pages.
ms: Anda boleh melumpuhkan pilihan ini jika anda ingin mengalih keluar kotak pengarang daripada halaman siaran tunggal.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
ms: Anda boleh melumpuhkan pilihan ini jika anda ingin mengalih keluar ulasan dan borang ulasan daripada halaman siaran tunggal.

en: You can disable this option if you want to remove the related posts from single post pages.
ms: Anda boleh melumpuhkan pilihan ini jika anda ingin mengalih keluar siaran berkaitan daripada halaman siaran tunggal.

en: You can find all the info on how to obtain all the needed API credentials here: %s
ms: Anda boleh mendapatkan semua maklumat tentang cara mendapatkan semua bukti kelayakan API yang diperlukan di sini: %s

en: You can find the User Id at the end of your Google+ URL. For example if the URL was: http://plus.google.com/+elegentthemes, the User Id would be: +elegenthemes
ms: Anda boleh mencari Id Pengguna di hujung URL Google + anda. Contohnya jika URL ialah: http://plus.google.com/ +elegentthemes, Id Pengguna ialah: +elegenthemes

en: You don't have pages
ms: Anda tidak mempunyai halaman

en: Your Rating:
ms: Penilaian Anda:

en: Your latest posts
ms: Catatan terkini anda

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
ms: Catatan terbaharu tapak anda.

en: Your site&#8217;s most recent Reviews (posts which have review).
ms: Ulasan terbaharu tapak anda (siaran yang mempunyai ulasan).

en: Your site&#8217;s most recent Videos (Posts which use video format).
ms: Video terbaharu tapak anda (Siaran yang menggunakan format video).

en: Your site&#8217;s most recent comments.
ms: Komen terbaharu tapak anda.

en: Youtube Profile Url
ms: URL Profil Youtube

en: Youtube Username
ms: Nama Pengguna Youtube

en: Zoom Icon Color
ms: Warna Ikon Zum

en: by
ms: oleh

en: by %s
ms: oleh %s

[ctx: clear static resources]
en: Clear
ms: Jelas

en: comment count
ms: kiraan komen

[ctx: documentation links]
en: Support
ms: Sokongan

[ctx: general options]
en: General
ms: Umum

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
ms: Integrasi

[ctx: label]
en: Search for:
ms: Cari untuk:

[ctx: layout item]
en: Add New
ms: Tambah Baru

[ctx: layout type general name]
en: Category Layouts
ms: Reka Letak Kategori

[ctx: layout type singular name]
en: Category Layout
ms: Tata Letak Kategori

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
ms: Navigasi

[ctx: noun]
en: COMMENT
ms: KOMEN

[ctx: page/post]
en: Layout
ms: Susun atur

[ctx: placeholder]
en: Search
ms: Cari

[ctx: project item]
en: Add New
ms: Tambah baru

[ctx: project type general name]
en: Projects
ms: Projek

[ctx: project type singular name]
en: Project
ms: Projek

en: settings reset.
ms: tetapan semula.

en: settings saved.
ms: tetapan disimpan.

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
ms: Iklan

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
ms: Pewarnaan

[ctx: theme updates]
en: Updates
ms: Kemas kini

[ctx: widgets]
en: %1$s %2$s <div class="post-title">on %3$s</div>
ms: %1$s %2$s<div class="post-title"> pada %3$s</div>

en: you don't have sufficient permissions to access this page
ms: anda tidak mempunyai kebenaran yang mencukupi untuk mengakses halaman ini
